Modny minimalizm – jak urządzić mieszkanie w tym stylu?

Moda na minimalistyczne aranżacje towarzyszy nam już od kilkunastu lat i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Coraz więcej osób ceni sobie przestronne i proste wnętrza, które świetnie sprawdzają się podczas relaksu oraz wypoczynku. Bodźce nie otaczają nas z każdej strony, dzięki czemu łatwiej jest o odpoczynek, czy też skupienie się podczas pracy lub nauki. Oczywiście nie oznacza to, że mieszkanie musi być chłodne, czy też surowe. Do dyspozycji mamy szereg ciekawych rozwiązań.

Proste formy
Meble pokojowe o prostych formach wydają się być stworzone do wnętrz minimalistycznych. Czasami jednak warto nieco zaszaleć. Półka w kształcie drzewa lub domek na klucze prezentuje się subtelnie, a jednocześnie świetnie pasuje do charakteru wnętrza. Oryginalne kształty nie powinny jednak dominować. Nie należy przesadzać z ilością takich dodatków, gdyż efekt końcowy będzie odwrotny do zamierzonego.

Niemal każdy sklep meblowy ma w swojej ofercie nowoczesne meble, które posiadają gładkie i jednolite powierzchnie. Wielką zaletą jest fakt, że są one uniwersalne. Wtapiają się w otoczenie, a my mamy większe pole do popisu podczas doboru dekoracji. Ponadto ozdoby możemy wymieniać systematycznie np. z okazji świąt, czy też pory roku. W każdym wydaniu nasze mieszkanie będzie eleganckie, a jednocześnie praktyczne i wygodne w użytkowaniu.

Neutralne kolory
Wiele osób zastanawia się, czy minimalistyczne aranżacje to tylko biel. Oczywiście, że nie! Mile widziane są wszelkie neutralne barwy, czyli takie, które pasują do wszystkich innych kolorów. Mowa tutaj w szczególności o odcieniach szarości, beżu, czy też czerni. Świetnym pomysłem jest również wprowadzenie kontrastu. Dla przykładu – czarne krzesła do jadalni możemy zestawić z białym stołem. Takie połączenie jest klasyczne, a jednocześnie niezwykle wyrafinowane. Zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających osobach.

Mieszkanie w opisywanym stylu wymaga od nas oszczędności, jeśli chodzi o dodatki. Mogą być one kolorowe. Za ich pomocą ożywimy wnętrze, a także sprawimy, że zyska ono unikatowego wyrazu. Wbrew pozorom nie potrzebujemy do tego specjalnego talentu. Czasami wystarczy jedynie kierować się intuicją – nie zapominajmy, że mieszkanie nie może przypominać pustego wnętrza z katalogu. Musimy sprawić, aby było ono do nas dopasowane. Ważne jest, aby aranżacja posiadała „duszę”. Wcale nie musi być ona perfekcyjna. Nierzadko to właśnie drobne błędy dodają uroku oraz sprawiają, że dom jest jedyny w swoim rodzaju. Przed udaniem się na zakupy warto przejrzeć w sieci ciekawe inspiracje wnętrzarskie.